Sammenligning
Skien
vs
Midt-Telemark.
Skien har 3 % høyere snittinntekt enn Midt-Telemark. Boligprisene er 17 % høyere. Midt-Telemark vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Skien | Midt-Telemark |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓797 500 kr | 770 700 kr |
| Boligpris per m² | 27 752 kr/m² | ✓23 725 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,1 % | ✓0,2 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 43 år | ✓41 år |
| Høyere utdanning | 32,3 % | ✓35,3 % |
| Befolkning | ✓56 906 | 11 157 |
| Folketetthet | ✓79/km² | 23/km² |
| Andel i tettsted | ✓91,4 % | 55,8 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓94,0 % | 90,3 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Skien
797 500 kr
Midt-Telemark
770 700 kr
Boligpris per m²
Skien
27 752 kr/m²
Midt-Telemark
23 725 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Skien
0,1 %
Midt-Telemark
0,2 %
Medianalder
Skien
43 år
Midt-Telemark
41 år
Høyere utdanning
Skien
32,3 %
Midt-Telemark
35,3 %
Befolkning
Skien
56 906
Midt-Telemark
11 157
Folketetthet
Skien
79/km²
Midt-Telemark
23/km²
Andre sammenligninger