Sammenligning
Skien
vs
Ullensaker.
Skien har 7 % lavere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 47 % lavere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Skien | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 797 500 kr | ✓859 300 kr |
| Boligpris per m² | ✓27 752 kr/m² | 51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,1 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 43 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | ✓32,3 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓56 906 | 45 982 |
| Folketetthet | 79/km² | ✓184/km² |
| Andel i tettsted | ✓91,4 % | 90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓94,0 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Skien
797 500 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Skien
27 752 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Skien
0,1 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Skien
43 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Skien
32,3 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Skien
56 906
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Skien
79/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger