Sammenligning
Skien
vs
Lørenskog.
Skien har 10 % lavere snittinntekt enn Lørenskog. Boligprisene er 58 % lavere. Lørenskog vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Skien | Lørenskog |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 797 500 kr | ✓890 100 kr |
| Boligpris per m² | ✓27 752 kr/m² | 66 148 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,1 % | ✓3,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 43 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | 32,3 % | ✓39,2 % |
| Befolkning | ✓56 906 | 51 511 |
| Folketetthet | 79/km² | ✓766/km² |
| Andel i tettsted | 91,4 % | ✓96,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 94,0 % | 94,0 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Skien
797 500 kr
Lørenskog
890 100 kr
Boligpris per m²
Skien
27 752 kr/m²
Lørenskog
66 148 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Skien
0,1 %
Lørenskog
3,0 %
Medianalder
Skien
43 år
Lørenskog
38 år
Høyere utdanning
Skien
32,3 %
Lørenskog
39,2 %
Befolkning
Skien
56 906
Lørenskog
51 511
Folketetthet
Skien
79/km²
Lørenskog
766/km²
Andre sammenligninger