Sammenligning
Skien
vs
Larvik.
Skien har 1 % lavere snittinntekt enn Larvik. Boligprisene er 15 % lavere. Larvik vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Skien | Larvik |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 797 500 kr | ✓803 600 kr |
| Boligpris per m² | ✓27 752 kr/m² | 32 724 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,1 % | ✓0,3 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | ✓43 år | 45 år |
| Høyere utdanning | ✓32,3 % | 30,6 % |
| Befolkning | ✓56 906 | 49 022 |
| Folketetthet | ✓79/km² | 64/km² |
| Andel i tettsted | ✓91,4 % | 82,2 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓94,0 % | 93,3 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Skien
797 500 kr
Larvik
803 600 kr
Boligpris per m²
Skien
27 752 kr/m²
Larvik
32 724 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Skien
0,1 %
Larvik
0,3 %
Medianalder
Skien
43 år
Larvik
45 år
Høyere utdanning
Skien
32,3 %
Larvik
30,6 %
Befolkning
Skien
56 906
Larvik
49 022
Folketetthet
Skien
79/km²
Larvik
64/km²
Andre sammenligninger