Sammenligning
Nordre Follo
vs
Ullensaker.
Nordre Follo har 21 % høyere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 8 % høyere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Nordre Follo | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 042 700 kr | 859 300 kr |
| Boligpris per m² | 56 279 kr/m² | ✓51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 1,1 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 41 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | ✓44,5 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓65 381 | 45 982 |
| Folketetthet | ✓332/km² | 184/km² |
| Andel i tettsted | ✓93,3 % | 90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓93,4 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Nordre Follo
1 042 700 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Nordre Follo
56 279 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Nordre Follo
1,1 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Nordre Follo
41 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Nordre Follo
44,5 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Nordre Follo
65 381
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Nordre Follo
332/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger