Sammenligning
Nordre Follo
vs
Skien.
Nordre Follo har 31 % høyere snittinntekt enn Skien. Boligprisene er 103 % høyere. Nordre Follo vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Nordre Follo | Skien |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 042 700 kr | 797 500 kr |
| Boligpris per m² | 56 279 kr/m² | ✓27 752 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓1,1 % | 0,1 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | ✓41 år | 43 år |
| Høyere utdanning | ✓44,5 % | 32,3 % |
| Befolkning | ✓65 381 | 56 906 |
| Folketetthet | ✓332/km² | 79/km² |
| Andel i tettsted | ✓93,3 % | 91,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 93,4 % | ✓94,0 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Nordre Follo
1 042 700 kr
Skien
797 500 kr
Boligpris per m²
Nordre Follo
56 279 kr/m²
Skien
27 752 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Nordre Follo
1,1 %
Skien
0,1 %
Medianalder
Nordre Follo
41 år
Skien
43 år
Høyere utdanning
Nordre Follo
44,5 %
Skien
32,3 %
Befolkning
Nordre Follo
65 381
Skien
56 906
Folketetthet
Nordre Follo
332/km²
Skien
79/km²
Andre sammenligninger