Sammenligning
Lørenskog
vs
Ullensaker.
Lørenskog har 4 % høyere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 27 % høyere. Lørenskog vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Lørenskog | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓890 100 kr | 859 300 kr |
| Boligpris per m² | 66 148 kr/m² | ✓51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓3,0 % | 2,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 38 år | 38 år |
| Høyere utdanning | ✓39,2 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓51 511 | 45 982 |
| Folketetthet | ✓766/km² | 184/km² |
| Andel i tettsted | ✓96,4 % | 90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓94,0 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Lørenskog
890 100 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Lørenskog
66 148 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Lørenskog
3,0 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Lørenskog
38 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Lørenskog
39,2 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Lørenskog
51 511
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Lørenskog
766/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger