Sammenligning
Bærum
vs
Nittedal.
Bærum har 4 % høyere snittinntekt enn Nittedal. Boligprisene er 60 % høyere. Bærum vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Bærum | Nittedal |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 111 400 kr | 1 067 600 kr |
| Boligpris per m² | 76 309 kr/m² | ✓47 602 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓0,7 % | 0,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 42 år | ✓41 år |
| Høyere utdanning | ✓56,3 % | 40,0 % |
| Befolkning | ✓133 228 | 26 032 |
| Folketetthet | ✓706/km² | 145/km² |
| Andel i tettsted | ✓98,3 % | 93,9 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓95,5 % | 94,1 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Bærum
1 111 400 kr
Nittedal
1 067 600 kr
Boligpris per m²
Bærum
76 309 kr/m²
Nittedal
47 602 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Bærum
0,7 %
Nittedal
0,0 %
Medianalder
Bærum
42 år
Nittedal
41 år
Høyere utdanning
Bærum
56,3 %
Nittedal
40,0 %
Befolkning
Bærum
133 228
Nittedal
26 032
Folketetthet
Bærum
706/km²
Nittedal
145/km²
Andre sammenligninger