Sammenligning
Bærum
vs
Lørenskog.
Bærum har 25 % høyere snittinntekt enn Lørenskog. Boligprisene er 15 % høyere. Lørenskog vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Bærum | Lørenskog |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 111 400 kr | 890 100 kr |
| Boligpris per m² | 76 309 kr/m² | ✓66 148 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,7 % | ✓3,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 42 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | ✓56,3 % | 39,2 % |
| Befolkning | ✓133 228 | 51 511 |
| Folketetthet | 706/km² | ✓766/km² |
| Andel i tettsted | ✓98,3 % | 96,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓95,5 % | 94,0 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Bærum
1 111 400 kr
Lørenskog
890 100 kr
Boligpris per m²
Bærum
76 309 kr/m²
Lørenskog
66 148 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Bærum
0,7 %
Lørenskog
3,0 %
Medianalder
Bærum
42 år
Lørenskog
38 år
Høyere utdanning
Bærum
56,3 %
Lørenskog
39,2 %
Befolkning
Bærum
133 228
Lørenskog
51 511
Folketetthet
Bærum
706/km²
Lørenskog
766/km²
Andre sammenligninger