Sammenligning
Arendal
vs
Ullensaker.
Arendal har 7 % lavere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 42 % lavere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Arendal | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 798 200 kr | ✓859 300 kr |
| Boligpris per m² | ✓29 990 kr/m² | 51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,1 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | 3,7 % | – |
| Medianalder | 44 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | ✓34,1 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓46 603 | 45 982 |
| Folketetthet | 183/km² | ✓184/km² |
| Andel i tettsted | 87,7 % | ✓90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓96,3 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Arendal
798 200 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Arendal
29 990 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Arendal
0,1 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Arendal
44 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Arendal
34,1 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Arendal
46 603
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Arendal
183/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger