Sammenligning
Ullensaker
vs
Porsgrunn.
Ullensaker har 4 % høyere snittinntekt enn Porsgrunn. Boligprisene er 89 % høyere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Ullensaker | Porsgrunn |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓859 300 kr | 826 200 kr |
| Boligpris per m² | 51 995 kr/m² | ✓27 441 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓2,0 % | 0,4 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | ✓38 år | 44 år |
| Høyere utdanning | 30,5 % | ✓32,9 % |
| Befolkning | ✓45 982 | 37 435 |
| Folketetthet | 184/km² | ✓233/km² |
| Andel i tettsted | 90,4 % | ✓95,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 91,7 % | ✓97,6 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Ullensaker
859 300 kr
Porsgrunn
826 200 kr
Boligpris per m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Porsgrunn
27 441 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Ullensaker
2,0 %
Porsgrunn
0,4 %
Medianalder
Ullensaker
38 år
Porsgrunn
44 år
Høyere utdanning
Ullensaker
30,5 %
Porsgrunn
32,9 %
Befolkning
Ullensaker
45 982
Porsgrunn
37 435
Folketetthet
Ullensaker
184/km²
Porsgrunn
233/km²
Andre sammenligninger