Sammenligning
Sandnes
vs
Ullensaker.
Sandnes har 14 % høyere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 21 % lavere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Sandnes | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓976 700 kr | 859 300 kr |
| Boligpris per m² | ✓41 013 kr/m² | 51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 1,0 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | 4,3 % | – |
| Medianalder | 38 år | 38 år |
| Høyere utdanning | ✓37,6 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓85 785 | 45 982 |
| Folketetthet | 91/km² | ✓184/km² |
| Andel i tettsted | ✓93,4 % | 90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓92,6 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Sandnes
976 700 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Sandnes
41 013 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Sandnes
1,0 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Sandnes
38 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Sandnes
37,6 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Sandnes
85 785
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Sandnes
91/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger