Sammenligning
Ringsaker
vs
Kongsvinger.
Ringsaker har 11 % høyere snittinntekt enn Kongsvinger. Boligprisene er 6 % høyere. Ringsaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Ringsaker | Kongsvinger |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓818 600 kr | 739 400 kr |
| Boligpris per m² | 27 750 kr/m² | ✓26 240 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓0,8 % | 0,5 % |
| Arbeidsledighet | ✓2,9 % | 3,5 % |
| Medianalder | ✓44 år | 47 år |
| Høyere utdanning | ✓27,6 % | 27,1 % |
| Befolkning | ✓36 199 | 18 191 |
| Folketetthet | ✓32/km² | 19/km² |
| Andel i tettsted | 58,4 % | ✓74,0 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 95,1 % | ✓97,0 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Ringsaker
818 600 kr
Kongsvinger
739 400 kr
Boligpris per m²
Ringsaker
27 750 kr/m²
Kongsvinger
26 240 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Ringsaker
0,8 %
Kongsvinger
0,5 %
Arbeidsledighet
Ringsaker
2,9 %
Kongsvinger
3,5 %
Medianalder
Ringsaker
44 år
Kongsvinger
47 år
Høyere utdanning
Ringsaker
27,6 %
Kongsvinger
27,1 %
Befolkning
Ringsaker
36 199
Kongsvinger
18 191
Folketetthet
Ringsaker
32/km²
Kongsvinger
19/km²
Andre sammenligninger