Sammenligning
Nordre Follo
vs
Ringsaker.
Nordre Follo har 27 % høyere snittinntekt enn Ringsaker. Boligprisene er 103 % høyere. Nordre Follo vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Nordre Follo | Ringsaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 042 700 kr | 818 600 kr |
| Boligpris per m² | 56 279 kr/m² | ✓27 750 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓1,1 % | 0,8 % |
| Arbeidsledighet | – | 2,9 % |
| Medianalder | ✓41 år | 44 år |
| Høyere utdanning | ✓44,5 % | 27,6 % |
| Befolkning | ✓65 381 | 36 199 |
| Folketetthet | ✓332/km² | 32/km² |
| Andel i tettsted | ✓93,3 % | 58,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 93,4 % | ✓95,1 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Nordre Follo
1 042 700 kr
Ringsaker
818 600 kr
Boligpris per m²
Nordre Follo
56 279 kr/m²
Ringsaker
27 750 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Nordre Follo
1,1 %
Ringsaker
0,8 %
Medianalder
Nordre Follo
41 år
Ringsaker
44 år
Høyere utdanning
Nordre Follo
44,5 %
Ringsaker
27,6 %
Befolkning
Nordre Follo
65 381
Ringsaker
36 199
Folketetthet
Nordre Follo
332/km²
Ringsaker
32/km²
Andre sammenligninger