Sammenligning
Nordre Follo
vs
Øygarden.
Nordre Follo har 5 % høyere snittinntekt enn Øygarden. Boligprisene er 68 % høyere. Øygarden vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Nordre Follo | Øygarden |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 042 700 kr | 991 000 kr |
| Boligpris per m² | 56 279 kr/m² | ✓33 487 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 1,1 % | ✓1,3 % |
| Arbeidsledighet | – | 5,0 % |
| Medianalder | 41 år | ✓40 år |
| Høyere utdanning | ✓44,5 % | 27,6 % |
| Befolkning | ✓65 381 | 40 641 |
| Folketetthet | ✓332/km² | 135/km² |
| Andel i tettsted | ✓93,3 % | 76,6 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 93,4 % | ✓93,9 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Nordre Follo
1 042 700 kr
Øygarden
991 000 kr
Boligpris per m²
Nordre Follo
56 279 kr/m²
Øygarden
33 487 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Nordre Follo
1,1 %
Øygarden
1,3 %
Medianalder
Nordre Follo
41 år
Øygarden
40 år
Høyere utdanning
Nordre Follo
44,5 %
Øygarden
27,6 %
Befolkning
Nordre Follo
65 381
Øygarden
40 641
Folketetthet
Nordre Follo
332/km²
Øygarden
135/km²
Andre sammenligninger