Sammenligning
Moss
vs
Ullensaker.
Moss har 6 % lavere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 9 % lavere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Moss | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 804 100 kr | ✓859 300 kr |
| Boligpris per m² | ✓47 244 kr/m² | 51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 1,1 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 44 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | ✓34,4 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓53 207 | 45 982 |
| Folketetthet | ✓416/km² | 184/km² |
| Andel i tettsted | ✓95,1 % | 90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓93,3 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Moss
804 100 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Moss
47 244 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Moss
1,1 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Moss
44 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Moss
34,4 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Moss
53 207
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Moss
416/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger