Sammenligning
Lørenskog
vs
Ringsaker.
Lørenskog har 9 % høyere snittinntekt enn Ringsaker. Boligprisene er 138 % høyere. Lørenskog vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Lørenskog | Ringsaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓890 100 kr | 818 600 kr |
| Boligpris per m² | 66 148 kr/m² | ✓27 750 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓3,0 % | 0,8 % |
| Arbeidsledighet | – | 2,9 % |
| Medianalder | ✓38 år | 44 år |
| Høyere utdanning | ✓39,2 % | 27,6 % |
| Befolkning | ✓51 511 | 36 199 |
| Folketetthet | ✓766/km² | 32/km² |
| Andel i tettsted | ✓96,4 % | 58,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 94,0 % | ✓95,1 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Lørenskog
890 100 kr
Ringsaker
818 600 kr
Boligpris per m²
Lørenskog
66 148 kr/m²
Ringsaker
27 750 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Lørenskog
3,0 %
Ringsaker
0,8 %
Medianalder
Lørenskog
38 år
Ringsaker
44 år
Høyere utdanning
Lørenskog
39,2 %
Ringsaker
27,6 %
Befolkning
Lørenskog
51 511
Ringsaker
36 199
Folketetthet
Lørenskog
766/km²
Ringsaker
32/km²
Andre sammenligninger