Sammenligning
Lørenskog
vs
Larvik.
Lørenskog har 11 % høyere snittinntekt enn Larvik. Boligprisene er 102 % høyere. Lørenskog vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Lørenskog | Larvik |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓890 100 kr | 803 600 kr |
| Boligpris per m² | 66 148 kr/m² | ✓32 724 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓3,0 % | 0,3 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | ✓38 år | 45 år |
| Høyere utdanning | ✓39,2 % | 30,6 % |
| Befolkning | ✓51 511 | 49 022 |
| Folketetthet | ✓766/km² | 64/km² |
| Andel i tettsted | ✓96,4 % | 82,2 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓94,0 % | 93,3 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Lørenskog
890 100 kr
Larvik
803 600 kr
Boligpris per m²
Lørenskog
66 148 kr/m²
Larvik
32 724 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Lørenskog
3,0 %
Larvik
0,3 %
Medianalder
Lørenskog
38 år
Larvik
45 år
Høyere utdanning
Lørenskog
39,2 %
Larvik
30,6 %
Befolkning
Lørenskog
51 511
Larvik
49 022
Folketetthet
Lørenskog
766/km²
Larvik
64/km²
Andre sammenligninger