Sammenligning
Lørenskog
vs
Arendal.
Lørenskog har 12 % høyere snittinntekt enn Arendal. Boligprisene er 121 % høyere. Lørenskog vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Lørenskog | Arendal |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓890 100 kr | 798 200 kr |
| Boligpris per m² | 66 148 kr/m² | ✓29 990 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | ✓3,0 % | 0,1 % |
| Arbeidsledighet | – | 3,7 % |
| Medianalder | ✓38 år | 44 år |
| Høyere utdanning | ✓39,2 % | 34,1 % |
| Befolkning | ✓51 511 | 46 603 |
| Folketetthet | ✓766/km² | 183/km² |
| Andel i tettsted | ✓96,4 % | 87,7 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 94,0 % | ✓96,3 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Lørenskog
890 100 kr
Arendal
798 200 kr
Boligpris per m²
Lørenskog
66 148 kr/m²
Arendal
29 990 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Lørenskog
3,0 %
Arendal
0,1 %
Medianalder
Lørenskog
38 år
Arendal
44 år
Høyere utdanning
Lørenskog
39,2 %
Arendal
34,1 %
Befolkning
Lørenskog
51 511
Arendal
46 603
Folketetthet
Lørenskog
766/km²
Arendal
183/km²
Andre sammenligninger