Sammenligning
Larvik
vs
Ullensaker.
Larvik har 6 % lavere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 37 % lavere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Larvik | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 803 600 kr | ✓859 300 kr |
| Boligpris per m² | ✓32 724 kr/m² | 51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,3 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 45 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | ✓30,6 % | 30,5 % |
| Befolkning | ✓49 022 | 45 982 |
| Folketetthet | 64/km² | ✓184/km² |
| Andel i tettsted | 82,2 % | ✓90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓93,3 % | 91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Larvik
803 600 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Larvik
32 724 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Larvik
0,3 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Larvik
45 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Larvik
30,6 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Larvik
49 022
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Larvik
64/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger