Sammenligning
Indre Østfold
vs
Ullensaker.
Indre Østfold har 6 % lavere snittinntekt enn Ullensaker. Boligprisene er 38 % lavere. Ullensaker vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Indre Østfold | Ullensaker |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | 808 100 kr | ✓859 300 kr |
| Boligpris per m² | ✓32 005 kr/m² | 51 995 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 1,0 % | ✓2,0 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 43 år | ✓38 år |
| Høyere utdanning | 25,4 % | ✓30,5 % |
| Befolkning | ✓47 943 | 45 982 |
| Folketetthet | 64/km² | ✓184/km² |
| Andel i tettsted | 77,9 % | ✓90,4 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | 90,8 % | ✓91,7 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Indre Østfold
808 100 kr
Ullensaker
859 300 kr
Boligpris per m²
Indre Østfold
32 005 kr/m²
Ullensaker
51 995 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Indre Østfold
1,0 %
Ullensaker
2,0 %
Medianalder
Indre Østfold
43 år
Ullensaker
38 år
Høyere utdanning
Indre Østfold
25,4 %
Ullensaker
30,5 %
Befolkning
Indre Østfold
47 943
Ullensaker
45 982
Folketetthet
Indre Østfold
64/km²
Ullensaker
184/km²
Andre sammenligninger