Sammenligning
Bærum
vs
Eidsvoll.
Bærum har 26 % høyere snittinntekt enn Eidsvoll. Boligprisene er 95 % høyere. Eidsvoll vokser raskere befolkningsmessig.
Bytt kommune
vs
Vinnertabell
Metrikk for metrikk.
| Metrikk | Bærum | Eidsvoll |
|---|---|---|
| Medianinntekt husholdning | ✓1 111 400 kr | 881 600 kr |
| Boligpris per m² | 76 309 kr/m² | ✓39 071 kr/m² |
| Befolkningsvekst (1 år) | 0,7 % | ✓1,4 % |
| Arbeidsledighet | – | – |
| Medianalder | 42 år | ✓40 år |
| Høyere utdanning | ✓56,3 % | 29,6 % |
| Befolkning | ✓133 228 | 28 739 |
| Folketetthet | ✓706/km² | 75/km² |
| Andel i tettsted | ✓98,3 % | 82,1 % |
| Barnehagedekning 1–5 år | ✓95,5 % | 93,4 % |
Forskjellen visuelt
Side om side.
Medianinntekt husholdning
Bærum
1 111 400 kr
Eidsvoll
881 600 kr
Boligpris per m²
Bærum
76 309 kr/m²
Eidsvoll
39 071 kr/m²
Befolkningsvekst (1 år)
Bærum
0,7 %
Eidsvoll
1,4 %
Medianalder
Bærum
42 år
Eidsvoll
40 år
Høyere utdanning
Bærum
56,3 %
Eidsvoll
29,6 %
Befolkning
Bærum
133 228
Eidsvoll
28 739
Folketetthet
Bærum
706/km²
Eidsvoll
75/km²
Andre sammenligninger